Book of time

The fates of all the dynasties

Back to Game

Basket Dynasty
Valyrion Dynasty
Prostitutesson Dynasty
Charlottegil Dynasty
Wyrda Dynasty
NaÏlo Dynasty
Lucky Dynasty
Executioneroff Dynasty
Dwighthaul Dynasty
Hyperion Dynasty
Radio Dynasty
Dinahfitz Dynasty
Fasikafitz Dynasty
Isaaccox Dynasty
Florenciaell Dynasty
Warlordkin Dynasty
Jolinarius Dynasty
Zyra Dynasty
Yellam Dynasty
Jamalell Dynasty
Warlorder Dynasty
Ku-enlilagil Dynasty
Esone Dynasty
Atilliatorgil Dynasty
Friedlitz Dynasty
Jewelerer Dynasty
Shantiesi Dynasty
Hoslet Dynasty
Abebason Dynasty
Sculptorgil Dynasty
Sampo Dynasty
Sagecox Dynasty
Donpablosi Dynasty
Pichushkinaesi Dynasty
Conquerorell Dynasty
Kalinaer Dynasty
Cookesi Dynasty
Cadaures Dynasty
Tales Dynasty
Florenciason Dynasty
Quyk Dynasty
Ileks Dynasty
Uatu Dynasty
G off Dynasty
Exploreroui Dynasty
Alderiate Dynasty
Abeocox Dynasty
Cleopatragil Dynasty
Abiditanoui Dynasty
De richet Dynasty
Bastarditos Dynasty
Faisgenre Dynasty
Epimanesgil Dynasty
Baudoinesi Dynasty
Remoissans Dynasty
Poogie Dynasty
Apothecaryfitz Dynasty
Chibretibre Dynasty
De nantevarre Dynasty
Laborio Dynasty
Stark Dynasty
Pichushkinasson Dynasty
Belle des buits Dynasty
Qualitos Dynasty
Rototo Dynasty
Luxor Dynasty
Kaze Dynasty
Purple Dynasty
Makapuf Dynasty
Bob Dynasty
De reims Dynasty
Sculptorfitz Dynasty
Batterberg Dynasty
Batterski Dynasty
Figliuzzi Dynasty
Film Dynasty
Taderfitcox Dynasty
Gilukhipaoui Dynasty
Fabiaell Dynasty
Clerksson Dynasty
Hunteroui Dynasty
Bigood Dynasty
Ambassadorfitz Dynasty
Tzabo Dynasty
Maclac Dynasty
Journalistfitz Dynasty
Journalistgil Dynasty
Kardashian Dynasty
Chagatai Dynasty
Du pixel Dynasty
Kennedy Dynasty
Hagendorfer Dynasty
Dawudoui Dynasty
Khan Dynasty
Belle de boskoop Dynasty
Bedan Dynasty
Moneylendergil Dynasty
Arty Dynasty
Pichushkinaoff Dynasty
Karimalacox Dynasty
Dikaioser Dynasty
Bakerer Dynasty
Friedakin Dynasty
Khorshider Dynasty
Nedjemson Dynasty
Hemakaoff Dynasty
Guardesi Dynasty
Apinoir Dynasty
Aserkamanioff Dynasty
Akinyison Dynasty
Addisusson Dynasty
Song Dynasty
Alice ça glitche Dynasty
Undeuxtroisquatrecin Dynasty
Moreels Dynasty
Zebumixer Dynasty
Zegigaesi Dynasty
Ferrand Dynasty
Apietoile Dynasty
Cabaking Dynasty
Targ ya rien Dynasty
Chevalier Dynasty
The second Dynasty
Florenciaer Dynasty
The one Dynasty
Retailercox Dynasty
Hemaka, mercenary in Tiya (-896,-836)
Adjatay, seaman in Tiya (-888,-797)
Apunanwu, butcher in Tiya (-875,-802)
Sekhmakh, butcher in Tiya (-910,-851)
Akuada, guard in Leptis Magna (-748,-722)
Ometeko, guard in Leptis Magna (-756,-712)
Sekhmakh, guard in Leptis Magna (-790,-729)
Kaa, guard in Tiya (-798,-739)
Idder, salt miner in Tiya (-750,-701)
Kahina, salt miner in Tiya (-797,-733)
Sekhmakh, porter in Tiya (-808,-744)
Rahotep, farmer in Tiya (-787,-743)
Orisa, farmer in Tiya (-822,-761)
Buneb, laundry washer in Tiya (-838,-781)
Nekesa, laundry washer in Tiya (-871,-818)
Idder, farmer in Tiya (-892,-824)
Ibada, farmer in Tiya (-930,-875)
Djedhor, quarryman in Matara (-866,-802)
Enku, martial teacher in Matara (-886,-817)
Kerubo, mosaic artist in Matara (-939,-892)
Ibada, mercenary in Matara (-920,-848)
Zoputan, mercenary in Matara (-938,-881)
Lweendo, mercenary in Matara (-973,-911)
Buneb, mercenary in Matara (-1005,-932)
Iput, martial teacher in Matara (-939,-890)
Baragsen, martial teacher in Matara (-973,6)
Makena, martial teacher in Matara (-978,-910)
Mainza, martial teacher in Matara (-1003,-959)
Enku, martial teacher in Matara (-1015,-946)
Djedhor, martial teacher in Matara (-1039,-988)
Khabekhnet, martial teacher in Matara (-1081,-1028)
Rehema, beggar in Aksum (-1034,-990)
Alara, dancer in Tipasa (-976,-919)
Iput, dancer in Tipasa (-1014,-953)
Persenet, dancer in Tipasa (-1056,-984)
Nedjeh, mercenary in Matara (-1060,-999)
Ogheneme, mercenary in Matara (-1069,-1012)
Apunanwu, mercenary in Matara (-1103,-1052)
Utatrerses, beggar in Meroe (-1117,-1060)
Kasaqa, farmer in Meroe (-1095,-1033)
Emetemedia, farmer in Meroe (-1132,-1079)
Mainza, slave in Volubilis (-1086,-1043)
Dayo, guard in Volubilis (-1002,-953)
Djedhor, quarryman in Volubilis (-1025,-962)
Behenu, executioner in Volubilis (-1071,-1012)
Nedjeh, quarryman in Volubilis (-1057,-996)
Kaa, quarryman in Volubilis (-1082,-1025)
Urhie, quarryman in Volubilis (-1112,-1054)
Chepkirui, pictural artist in Meroe (-1127,-1066)
Onanojah, pictural artist in Meroe (-1158,-1095)
Ometeko, laundry washer in Meroe (-1174,-1110)
Ifedimma, laundry washer in Nok (-1221,-1149)
Udumebraye, slave in Nok (-1256,-1207)
Akpobome, slave in Nok (-1322,-1256)
Idder, mosaic artist in Ngwenya Mine (14,72)
Orisa, mosaic artist in Ngwenya Mine (-23,28)
Gilukhipa, tailor in Sungbo's Eredo (-1116,-1063)
Ilozumba, tailor in Sungbo's Eredo (-1158,-1078)
Addisu, executioner in Engaruka (-1249,-1191)
Utatrerses, musician in Engaruka (-1259,-1204)
Taderfit, musician in Engaruka (-1291,-1216)
Behenu, brick maker in Engaruka (-1194,-1123)
Makena, quarryman in Engaruka (-1127,-1074)
Apunanwu, leather worker in Engaruka (-1126,-1099)
Yaro, leather worker in Engaruka (-1165,-1086)
Chikondi, fisher in Engaruka (-1165,-1116)
Mansa, fisher in Engaruka (-1202,-1124)
Gwafa, servant in Engaruka (-1219,-1140)
Wazad, servant in Engaruka (-1247,-1166)
Chikondi, toolmaker in Engaruka (-1259,-1178)
Kahina, toolmaker in Engaruka (-1304,-1240)
Udumebraye, seaman in Engaruka (-1318,-1249)
Ibada, executioner in Engaruka (-1343,-1259)
Osorkon, laundry washer in Engaruka (-1320,14)
Qalhata, laundry washer in Engaruka (-1351,-1274)
Dayo, laundry washer in Nok (-1359,-1291)
Ilozumba, laundry washer in Engaruka (-1399,-1339)
Djedhor, prostitute in Engaruka (-1448,-1377)
Chausiku, laundry washer in Gwisho Hot-Springs (-1489,-1422)
Nedjem, laundry washer in Leopard's Kopje (-1552,-1489)
Kaa, laundry washer in Leopard's Kopje (-1613,-1552)
Baragsen, musician in Leopard's Kopje (-1648,-1596)
Brukawit, farmer in Leopard's Kopje (-1657,-1613)
Aat, farmer in Leopard's Kopje (-1696,-1617)
Urhie, builder in Leopard's Kopje (-1705,-1657)
Chibarameze, weaver in Leopard's Kopje (-1721,-1668)
Adaeze, weaver in Leopard's Kopje (-1727,13)
Mainza, weaver in Leopard's Kopje (-1735,13)
Abeba, weaver in Leopard's Kopje (-1770,-1715)
Kesandu, weaver in Sungbo's Eredo (-1813,-1749)
Chausiku, weaver in Sungbo's Eredo (-1860,-1806)
Udjebten, vagabond in Sungbo's Eredo (-1884,-1860)
Khabekhnet, prostitute in Samun Dukiya (-1842,-1782)
Yoruba, prostitute in Samun Dukiya (-1882,-1809)
Baragsen, vagabond in Sungbo's Eredo (-1913,-1870)
Persenet, vagabond in Sungbo's Eredo (-1923,9)
Akpobome, vagabond in Sungbo's Eredo (-1957,-1884)
Persenet, thief in Katsina-Ala (-1950,-1913)
Hemaka, thief in Katsina-Ala (-2010,-1950)
Menhet, butcher in Katsina-Ala (-2041,-1960)
Udumebraye, butcher in Katsina-Ala (-2064,-2000)
Aserkamani, butcher in Gobero (-2106,-2052)
Pebatjma, butcher in Gobero (-2160,-2087)
Nedjem, butcher in Engaruka (-2213,-2150)
Udjebten, butcher in Engaruka (-2248,-2165)
Pebatjma, butcher in Engaruka (-2286,-2220)
Fasika, butcher in Engaruka (-2339,-2286)
Jol, butcher in Engaruka (-2385,-2324)
Anwulika, butcher in Nyambwezi Falls (-2423,-2359)
Aserkamani, burglar in Khami (23,73)
Persenet, quarryman in Khami (-18,58)
Thutmose, messenger in Khami (-21,44)
Erhue, spinner in Motsetsi (-2409,-2360)
Adaeze, slave in Motsetsi (-2380,-2328)
Utatrerses, slave in Motsetsi (-2422,-2352)
Jol, butcher in Motsetsi (-2417,-2373)
Behenu, butcher in Motsetsi (-2424,11)
Qalhata, butcher in Motsetsi (-2466,-2395)
Cleopatra, butcher in Nyambwezi Falls (-2466,-2411)
Buneb, butcher in Motsetsi (-2525,-2444)
Udjebten, prostitute in Motsetsi (-2572,-2486)
Erhue, prostitute in Motsetsi (-2616,-2566)
Wawuda, prostitute in Kaditshwene (-2664,-2586)
Amasis, prostitute in Kaditshwene (-2725,-2656)
Pebatjma, prostitute in Kaditshwene (-2771,-2712)
Baragsen, lumberjack in Kaditshwene (-2802,-2737)
Brukawit, butcher in Kaditshwene (-2815,-2750)
Kasaqa, butcher in Tlokwe (-2859,-2783)
Shabaka, butcher in Nyambwezi Falls (-2912,-2848)
Wagguten, musician in Nyambwezi Falls (-2978,-2902)
Urhie, musician in Nyambwezi Falls (-3025,-2964)
Please select a family member to see their biography